MATURALAC

by | svi 5, 2026 | Crtice iz škole

Višednevna izvanučionička nastava sedmih i osmih razreda u Zadar i Šibenik bila je jedno od najljepših iskustava koje ćemo dugo pamtiti. Putovanje je bilo ispunjeno zanimljivim sadržajima, učenjem, ali i zabavom, što ga je učinilo posebnim.

Prvog dana stigli smo u Zadar, gdje smo započeli razgled grada. Obišli smo poznate znamenitosti poput Morskih orgulja, koje stvaraju jedinstvene zvukove pod utjecajem morskih valova, te Pozdrava Suncu, moderne instalacije koja posebno dolazi do izražaja navečer. Vidjeli smo i crkvu sv. Donata, rimski forum te prošetali zadarskom rivom, uživajući u prekrasnom pogledu i zalasku sunca.

Drugog dana posjetili smo Šibenik i Sokolarski centar. U Šibeniku smo razgledali katedralu sv. Jakova, koja je pod zaštitom UNESCO-a, te smo prošetali starom gradskom jezgrom gdje smo vidjeli brojne uske ulice i povijesne građevine. Nakon toga uputili smo se u Sokolarski centar, gdje smo imali priliku vidjeti razne ptice grabljivice. Vodič  nam je na zanimljiv način objasnio njihov način života, a posebno nas je oduševio prikaz njihovog hranjenja.

Zadnjeg dana posjetili smo Nacionalni park Krka. Šetali smo uređenim stazama uz slapove i uživali u prirodnim ljepotama. Najviše nas se dojmio Skradinski buk, jedan od najpoznatijih slapova u Hrvatskoj. Naučili smo mnogo o biljkama i životinjama koje tamo žive te o važnosti očuvanja prirode.

Svake večeri imali smo organizirane zabavne aktivnosti. Posebno nam je ostao u sjećanju disco u hotelu, gdje smo se družili, plesali i zabavljali. Također smo se stigli okupati u hotelskom bazenu, što je dodatno upotpunilo naše slobodno vrijeme.

Atmosfera tijekom cijelog putovanja bila je izvrsna. Svi smo se dobro slagali, a vodiči su bili vrlo ljubazni i strpljivi te su nam sve znamenitosti objasnili na zanimljiv i razumljiv način. Ovo putovanje nije bilo samo zabavno, nego i poučno, jer smo naučili mnogo o prirodi, kulturi i povijesti Hrvatske.

Na kraju možemo reći da je ova izvanučionička nastava bila nezaboravno iskustvo koje bismo rado ponovili.

Pročitajte još

MILENIJSKO FOTOGRAFIRANJE U SESVETAMA

MILENIJSKO FOTOGRAFIRANJE U SESVETAMA

Dana 5. svibnja 2026. godine učenici trećih razreda i 2. a razreda sudjelovali su u milenijskom fotografiranju na prostoru bivše tvornice Sljeme u Sesvetama, kod popularne „Kockice“. Riječ je o projektu poznatog hrvatskog fotografa Šime Strikomana, koji svojim...

Četvrtu godinu zaredom u projektu „Škola voća i povrća“

Četvrtu godinu zaredom u projektu „Škola voća i povrća“

S velikim zadovoljstvom obavještavamo učenike, roditelje i djelatnike škole da je naša škola i ove godine odabrana za sudjelovanje u Kauflandovom projektu „Škola voća i povrća“. Zahvaljujemo svima koji su svojim glasovima podržali našu školu te omogućili da naši...

Reportaža o našoj školi

S ponosom dijelimo veliku reportažu portala 24sata o svakodnevnim aktivnostima i posebnostima u OŠ Iver o kojima su razgovarali s našom učiteljicom Brigitom Lisičak. Ovaj je medijski osvrt iznimno priznanje za zajednički trud svih naših učenika, učitelja, stručnih...

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content